Home / Поради / Життя за кордоном. Адаптація

Життя за кордоном. Адаптація

Адаптація за кордоном

(продовження теми: Знайомства з іноземцями)

Отже, ви вийшли заміж за іноземця і переїжджаєте до нього!

Ми підійшли до підсумкової теми у рубриці «Знайомства з іноземцями». Ви вийшли заміж за іноземця та їдете будувати щасливу сім’ю за кордоном.

Які тонкощі потрібно знати на цьому етапі життя?

Ну наприклад, необхідно з’ясувати, яку вагу вам дозволять взяти з собою в літак. Зазвичай, це зазначено в вашому авіаквитку. Як правило, це 20 кг багажу плюс 5 кг ручної поклажі. Звичайно, всі ваші наряди і пожитки в ці 20 кг не вмістяться. З часу подій 11 вересня 2001 року навіть невелику перевагу має значення. Іншими словами, зайві в 4-5 кг може викликати питання у персоналу міжнародних авіаліній. Оплата за надмірну вагу божевільна (25-50 доларів за кілограм)! Тому краще за все подбати про багаж заздалегідь. Знайдіть карго-компанію, яка зможе доставити ваш вантаж за призначенням за кордоном. А там з вас запитають всього 3-5 доларів за кілограм.

Також варто подбати про покупку сувенірів з вашої країни. Наприклад, для ваших нових, зарубіжних родичів. Купуйте те, що буде їм нагадувати про вашу батьківщині. Це не обов’язково повинні бути дорогі подарунки. За кордоном дуже цінуються наша дерев’яний посуд з розписом, вишиванки. А останнім часом дуже модна там і сама украинска символіка.

Психологи міжнародної служби знайомств «Замуж за рубеж» часто стикаються з однією “проблемою” у жінок. Тобто, коли вони збираються виїхати до чоловіка за кордон, часто виникає невелика паніка і починають долати сумніви. Такі як: навіщо мені це треба … їхати в таку далечінь … невідомо, що чекає мене і т.д. Це, безумовно, природні сумніви. Але необхідно відкинути їх в сторону і сміливо крокувати назустріч майбутньому! Адже, в кінці-кінців, ви (в разі невдачі) завжди зможете повернутися додому. Вірно? Зате придбаєте хороший і дуже корисний життєвий досвід. Він, безумовно, допоможе вам уникнути цих помилок в майбутньому. Але сподіваємося, що все-таки все у вас буде добре! І вас чекає щасливе майбутнє з вашим іноземним чоловіком за кордоном.

 

Якщо ваш обранець чекає на вас у себе вдома…

Ви повинні розуміти, що ваш іноземний наречений хвилюється не менш вашого. Постарайтеся зателефонувати йому перед відльотом і, якщо летите з пересадкою, з пункту пересадки.

При зустрічі постарайтеся бути з ним тепліше і ніжніше. Це потрібно робити, навіть якщо ви дуже втомилися. Чоловік зазвичай чекає від вас ласки, хоче вас обійняти, поцілувати. На Заході обійми на публіці – в порядку речей.

По дорозі з аеропорту не соромтеся цікавитися місцями, що ви проїжджаєте. І не сидите букой. Іншими словами, якщо ви вперше в гостях у чоловіка, попросіть його показати вам його будинок і сад. Адже вам тут жити! Також йому полестить інтерес до сімейних фотографій і картин на стінах.

Взагалі, намагайтеся розслабитися і бути самою собою. Хочете їсти – попросіть поїсти, хочете спати – поспіть. Дозвольте нареченому позалицятися до вас. І не кидайтеся відразу мити посуд або готувати обід. Пообідати спокійно можна в ресторані або замовити їжу додому.

Не забудьте подзвонити додому – вони там за вас хвилюються!

Культурні відмінності за кордоном

На Заході багато щоденних речей, які для нас незвичні.

По-перше – всі посміхаються. Якщо ти не посміхаєшся, то тебе все починають питати, що сталося. Випромінюйте життєрадісність і посміхайтеся у відповідь. По-перше, у вас є до цього всі приводи, вірно?)) По-друге, це потрібно робити. Інакше оточення вашого чоловіка вирішить, що ви похмура особа, без почуття гумору. І переконати потім їх в цьому буде вельми проблематично))

Ще – всі один з одним вітаються. Вітаються з касиром в супермаркеті, з продавщицею в булочної, з заправником на заправці. І не просто вітаються, а запитують “Як справи?”, І у відповідь теж кажуть, що у них все добре. Це дуже дратує. Але це їх форма спілкування, і вам треба до неї звикнути.

Всі один одного постійно за все дякують – Thank you. Подала вилку нареченому – Thank you. Притримала двері – Thank you. Купила в магазині листівку – Thank you (від продавщиці). Посунула тарілку з хлібом ближче, щоб можна було дотягнутися – Thank you. Ці постійні “Thank you” спочатку виводять з себе, відчуваєш, як ніби над тобою знущаються – або ж, що ти сама зовсім неввічливо невихована грубіянка. Звикайте за все дякувати, а то саме таке враження ви і будете справляти на оточуючих. Іншими словами, за найменшу допомогу – завжди “Thank you”.

 

Будьте ще більш ввічливою

Вони взагалі моторошно ввічливі. Ніколи ніхто нічого нікому безпосередньо образливого не говорить. Навіть якщо ви наступили комусь на ногу, ця людина не починає кричати “Що, дура, не бачиш, куди преш?”. А чомусь говорить “Sorry” – “Вибачте”. Він перед вами вибачається, що його нога опинилася на неправильному місці і вам завадила. Природно, ви теж повинні вибачатися, якщо ненавмисно комусь доставили якусь незручність – штовхнули, зачепили, загородили дорогу і т.п. Якщо в магазині, наприклад, ви візком загородили прохід між рядами, люди будуть просто стояти і чекати, коли ви закінчите і поїдете далі – ніхто не тицьне вам в ніс, що ви встали на проході, краще просто зроблять великий гак і об’їдуть з іншого боку.

Почуття гумору у них трохи відрізняється від нашого. Ви, напевно, дивилися американські комедійні серіали. Так що за прикладами далеко ходити не треба, це і є нормальні, повсякденні жарти. Той тип гумору, до якого ми звикли, у них називається “сухий” (dry). Якщо хтось жартує, то він повинен розсміятися і сам. Тому як жартувати з серйозним виразом обличчя у них не прийнято.

Західні люди, особливо американці – моторошні оптимісти. Їх девіз “Все буде добре”. Вони вірять в хеппі-енд. Їхнє улюблене слово “enjoy” – насолоджуйся. Взагалі все західне життя побудовано на культі насолоди. Все повинно бути “enjoy” – і вас, звичайно, постійно будуть питати “Did you enjoy …?” (Їжею в ресторані, фільмом в кінотеатрі, проведеним часом в гостях, сексом – і так далі). Покладається “enjoy”, і якщо ця діяльність не викликала в вас прямої відрази, то краще з цим погодитися.

Що означає одяг за кордоном

Що ще може викликати у вас здивування – одяг. У повсякденному житті іноземці, особливо американці, одягаються дуже просто і навіть недбало. Мене спочатку шокувало, наскільки невибагливо виглядають жінки на вулицях. Тож не дивно, що, приїжджаючи в нашу країну, іноземним чоловікам здається, що всі жінки – красуні! Нормальний одяг на кожен день – джинси (шорти), футболка і кросівки. Що для чоловіків, що для жінок. У більш прохолодну погоду – спортивний костюм. Так, на роботу вони одягаються – костюм, туфлі, блузка (сорочка і краватка для чоловіків), але знову – рідко щось неординарне і елегантне. Це якщо працюють у великій компанії в офісі. Якщо ж працюють десь ще – то, можливо, у людей в гардеробі навіть немає жодного костюма!

Якщо у нас в Україні одяг є символом громадського та матеріального статусу, показником престижу, то у них ставлення до одягу чисто утилітарне – воно повинно бути зручним та легким. Так як футболки, сорочки і блузки міняють щодня (по 2 дня в одній і тій же не ходять), треба, щоб їх було легко прати і прасувати. До речі, більшість речей, що ми зазвичай прасуємо, такі як постільна білизна, у них не прасують взагалі.

Якщо ви звикли носити одяг від дорогих дизайнерів, ця ваша звичка може бути сприйнята як дивина . У них не прийнято витрачати сотні доларів на пару взуття або джемпер. Навіть дуже, дуже багаті люди одягаються в повсякденному житті просто. Символом статусу є марка машини, на якій ти їздиш, і твій будинок. А особливо важливо, в якому районі він розташований. А ходити по своєму 30-кімнатному будинку в Беверлі-Хіллз ти можеш хоч в дірявій футболці за пару доларів. Це нікого не хвилює.

 

Первые месяцы жизни за рубежом

Основна проблема в перші місяці проживання за кордоном – це, звичайно, мова. У нас, в школах і на курсах, вчать зовсім іншому англійському, ніж той, на якому розмовляють “у них”. Навіть якщо ваше знання мови вдома оцінювалося як достатнє, перший час за кордоном у вас буде відчуття, що ви нічого не розумієте. Різниця в швидкості мови. Не соромтеся просити говорити з вами повільніше – це краще, ніж намагатися відповісти на запитання, чи не зрозумівши його сенсу.

Не соромтеся розмовляти з продавщицями в магазинах і службовцями інших сервісів. Якщо ви їх не розумієте, це ЇХ проблема, а не ваша, ВОНИ повинні подбати, щоб ви їх зрозуміли. Взагалі, не соромтеся і не комплексуйте. Ви нічим не гірше, а навіть і краще за більшість оточуючих. Через все тієї ж ввічливості ніхто над вами сміятися не стане, ні в очі, ні за очі.

 

Як швидше освоїти розмовну мову

Поради дуже прості. Дивіться побільше телепередачі, особливо кінострічки художнього характеру. У них говорять на звичайному розмовному мовою. Також радимо переглядати програми новинного характеру. Наприклад, CNN – тому як в них постійно передають, можна сказати, одні і ті ж події і новини. А на повторі зручно вловити те, що не помітили при попередньому перегляді. Побільше розмовляйте, нехай і з помилками. Саме на них зазвичай і вчаться все люди. Добре, якщо чоловік буде поправляти вас. Більше читайте літературу: газети й журнали. пробуйте використовувати всі канали вивчення: слуховий, візуальний і мовний центри. Потрібно змусити їх постійно працювати спільно. Відмінною допомогою стануть мовні курси, якщо такі є.

Та не турбуйтеся, що мова буде даватися нелегко. Згодом це налагодиться. І пам’ятайте: якщо не можете зрозуміти один одного – побільше посміхайтеся.

А ще запишіться в найближчий спортзал. Це допоможе стати впевненіше в собі і розширити коло спілкування.

 

Родственники и друзья – в помощь

Побільше спілкуйтеся з його сім’єю і друзями. Головне, не замикатися на спілкуванні з єдиним, вашим обранцем. Як правило, сім’я та друзі нареченого будуть раді допомогти вам адаптуватися, навіть якщо не особливо схвалюють його вибір. Для них – допомогти вам адаптуватися – як виконання боргу. З радістю приймайте пропозицію пройтися по магазинах. Але відразу подумайте, що саме хочете купити, так як за кордоном не прийнято просто “придивлятися”.

І звичайно, телефонуйте якомога частіше додому. Використовуйте тарифи вихідного дня, щоб за фіксовану плату можна було спілкуватися як завгодно довго. Також пам’ятайте про телефонний зв’язок через мережу Інтернет. Це, безсумнівно, допоможе вам менше тужити за домівкою.

Взагалі, якщо відносини між вами та нареченим справжні і ви дійсно любите один одного, то ніяких серйозних проблем з адаптацією не виникне. Активно крокуйте назустріч свому новому щасливому життю , знаходьте нових друзів і не переймайтесь минулим.

У вас попереду дивовижний спектр можливостей. Тільки від вас залежить, як ви будете їх використовувати.

Щасти вам!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Готова знайти своє щастя?